Paula Dobiášová

Na jogu som narazila keď som žila v Londýne a hľadala som nové možnosti pohybu. Už som pri nej musela zostať – očarila ma nie len precízna práca s telom a kreatívny prístup k pohybu, ale aj rozvíjanie schopnosti koncentrácie.

Základom mojich hodín je predovšetkým aktívna prax a cvičenie. Vždy volím individuálny prístup a ľudí usmerňujem slovom, alebo jemnou dopomocou.
Mám úprimnú radosť, keď sa na mojich hodinách darí ľudom robiť pokrok a učiť sa niečo nové, keď môžme spolu s ľahkosťou objavovať krásu ásan a radosť z pekného pohybu. Mojim cieľom je, aby bolo umenie jogy dostupné pre každého, aby každý mohol naplno využiť jej potenciál a prinášal ho ďalej svojmu okoliu.

Jóge sa venujem od roku 2014, učím od roku 2018.

Čím sú charakteristické moje hodiny jógy?

  • hravé hodiny s oživujúcou atmosférou
  • zamerané na zlepšenie držania tela, flexibility a rovnováhy
  • jasné vysvetlenie ásan s dôrazom na pochopenie princípu pohybu a významu jednotlivých cvikov
  • ladnosť a ľahkosť pohybu dosiahnutá jasným vedením tela predstavou
  • intenzita cvičenia, výdrž a varianty ásan reflektujú pohybové možnosti účastníkov
  • spolupráca účastníkov a spoločná radosť z pekného a zdravého pohybu namiesto cvičenia samostantne a osamote na vlastnej karimatke

Môj cieľ pre hodiny jógy:

Na mojich hodinách sa postupne venujeme jednotlivým cvikom a spoločne si osvojíme zákonitosti pohybu, spoznávame charakter ásan. Hodiny jogy sú vhodné aj pre úplných začiatočníkov, tempo, výdrž a zložitosť cvikov vždy citlivo prispôsobím účastníkom na danej hodine. Mojím cieľom je, aby sa každému na mojej hodine darilo robiť pokrok, čo samozrejme prichádza s primeranými a zdravými výzvami. Okrem zlepšenia držania tela, flexibility a rovnováhy pracujem aj so schopnosťou koncentrácie a upokojenia mysle. Záleží mi na osobnom prístupe a ľudskom kontakte, aby sme sa spoločne tešili z pekného a zdravého pohybu, nie iba cvičili vedľa seba každý sám.

  • paula.dobiasova@jogapremena.sk
  • +421 905 799 742