Jedna z klasických jogových disciplín je štúdium spirituálnych alebo filozofických prameňov. Ak sú seriózne a autentické, vychádzajúce z hlbokej vlastnej múdrosti a zrelosti autora, dokážu pôsobiť upokojujúco na atmosféru v celej spoločnosti. A to nám teraz treba ako soľ.

S týmito textmi treba zaobchádzať trochu inak, ako s bežným textom. Nestačí ich raz zbežne prečítať a snažiť sa obsah hneď rýchlo pochopiť intelektom. Lepší výsledok človek dosiahne, keď berie text ako poéziu. Teda čítať ho so snahou vžiť sa do jeho nálad, vnímať pocity, ktoré prebúdza v duši a celkovo sa s ním stretnúť celou svojou dušou: myslením, cítením aj vôľou.

Odporúčam čítať jeden text pravidelne celý týždeň. Keď sa zladí viac ľudí spolu, má to väčšiu silu. Kto môžete, dajme si štúdium pravidelne každý večer o 21:00, cca pol hodinu. Kto nie, pridajte sa kedykoľvek počas dňa. Veľmi pekný spôsob je čítať text nahlas a venovať ho v duchu niekomu, kto je v ťažkej situácii. Napr. chorým a zdravotníkom v Taliansku a Španielsku. Alebo aj niekomu z vášho blízkeho okolia, koho sa situácia nejak dotýka, má veľký strach alebo je chorý či staručký. Takýto spôsob práce s venovaním dodá dotyčným osobám reálne životné sily a vyrovnanosť a zároveň upokojuje aj spätne čitateľa.

Budeme tu raz týždenne uverejňovať spirituálny text, s ktorým takto môžeme spoločne pracovať. Budeme radi, keď sa pridáte k nášmu spoločnému cieľu upokojiť a stabilizovať situáciu na Slovensku aj vo svete a podporiť životné sily a zdravie osôb vystavených chorobám.

Matej, Lucia a celý tím

Spirituálne texty na stiahnutie

Ďalšie články: