Mirka Ondrejčíková

K jóge som prišla asi ako mnoho ľudí. Oslovilo ma, že si môžem uchmatnúť čas pre seba a urobiť niečo pre svoje telo a zdravie. Až rokmi učenia som zistila, že mať z jógy úžitok nie je jej pravá podstata. Znalosti, ktoré som nadobudla v tejto oblasti si preto nechcem nechávať konzumne len pre seba, ale chcem sa o ne podeliť s ostatnými. A teda aj ja niečim prispejem jóge. Táto myšlienka je uplatniteľná nie len pri praktizovaní jógy, ale môže to byť aj životný prístup.

Jóge sa venujem od roku 2010, učím od roku 2016.

Čím sú charakteristické moje hodiny jógy?

  • práca na základných a mierne pokročilých ásanach
  • pohľad na ásany ako umelecké vyjadrenie hlbších duševných obsahov v pohybe
  • podpora správneho držania tela a tým zníženie bolestí chrbta
  • podpora schopnosti koncentrácie
  • tvorivá amosféra priaznivá pre duševné zdravie
  • zlepšenie fyzickej či psychickej pohody

Môj cieľ pre hodiny jógy:

Ľudí na mojich hodinách by som chcela oboznámiť s mojim pohľadom na jógu. Hodiny jógy totiž nemusia byť iba o fyzickej aktivite. Jóga sa dá vnímať aj ako umenie. Chcela by som študentov naučiť vyjadriť aj vlastným pohybom hlbší obsah ásan. Pod profesionálnym vedením vypracujeme základné aj mierne pokročilé ásany. Vybudujete si tým nie len správne držanie tela, ktoré odbúrava bolesti chrbta a prináša aj lepšiu schopnosť koncentrovať sa, či udržať si harmóniu v rôznych životných situáciách. Ale spoločne vybudujeme tvorivú atmosféru, priaznivú aj pre duševné zdravie.

Odborné vzdelanie:

Okrem vysokej školy Masmediálnej komunikácie v Trnave na Univerzite Cyrila a Metoda, ktorá ma naučila okrem iného aj správne komunikovať a podať jasne informácie, ktoré chcem žiakom zdeliť, ma veľa naučilo moje niekoľkoročné cestovanie po celom svete a spoznávanie mnohých kultúr.

Z jógového vzdelania mám absolvované dvoj ročné vzdelávanie učiteľov jógy v škole Premena, ktoré nadviazalo na ročné vzdelávanie učiteľov jógy škôl Premena a Ásana. Čiže spolu 3 – ročný inštruktorský kurz. Okrem toho každoročne absolvujem štúdijný seminár u Heinza Grilla. Jógu praktizujem približne 9 rokov.

  • ondrejcikovamirka@gmail.com
  • +421 915 941 423